Kérastase Densifique Bain Densité – шампон

1,400.00 ден

Овој шампон за секојдневна употреба е наменет за коса која се соочува со опаѓање и изретчување. Bain Densité го зацврстува влакното и ги пробудува заспаните фоликули за да дадат повеќе текстура и еластичност на косата. Влакното и коренот се обновени а косата е погуста.

ТРЕТИРА: Истенчена коса

ТИП НА КОСА: Нормална до тенка коса

КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанеси на мокра коса, масирај и исплакни.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ: Stemoxydine®: вратни ќелии кои ослободуваат оптимална средина за разбудување на заспаните фолекули.  Хијалуронска киселина:природни соли кои ја задржуваат влажноста и до 1 000 пати. Хидрираат и даваат еластичност и задебелување на косата. Глико-пептиди: навлегуваат во најдлабоките слоеви на кутикулите и ги обновиваат слоевите на влакното. Косата добива подобрена текстура.  Керамиди: цврстина на влакното.

На залиха
- +
SKU: 3474636403912 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Densifique

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kérastase Densifique Bain Densité – шампон”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори