Emporio Armani Stronger With You

3,000.00 ден5,000.00 ден

За производот:

Он е прилагоден на современиот начин на живот. Непревдлив е и оригинален, како пикантен акорд во горните ноти кои се спој од кардамон, розов бибер и листови од љубичица. Зрачи со вродена елеганција и младешка лежерност, која ги одразува нотите на кадуљ во срцевината. Во долните ноти се спојуваат доза на сензуалност со ноти од “Vanilla Jungle Essence” и сладок акорд на костен, а тоа е всушност; STRONGER WITH YOU.

 

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесетите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година.

Исчисти
SKU: 474 Категории: , ,