Emporio Armani Stronger With You тоалетна вода за мажи

3,130.00 ден5,210.00 ден

За производот:

Он е прилагоден на современиот начин на живот. Непревдлив е и оригинален, како пикантен акорд во горните ноти кои се спој од кардамон, розов бибер и листови од љубичица. Зрачи со вродена елеганција и младешка лежерност, која ги одразува нотите на кадуљ во срцевината. Во долните ноти се спојуваат доза на сензуалност со ноти од “Vanilla Jungle Essence” и сладок акорд на костен, а тоа е всушност; STRONGER WITH YOU.

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесетите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година.

На залиха
30ml50ml90ml
Исчисти
- +
SKU: 474 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

, ,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Emporio Armani Stronger With You тоалетна вода за мажи”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори