Gucci Guilty парфем за мажи

4,990.00 ден6,520.00 ден

Славењето на слободата во приказната #ForeverGuilty продолжува со Gucci Guilty Pour Homme Eau de Parfum. Сугестивен и неочекуван, новиот Gucci Guilty е дрвенесто-ароматичен пикантен мирис, кој е создаден да предизвикува. Модерна верзија на две култни состојки популарни во 70-тите години, свежата роза и чили пиперчето ги заменуваат оригиналните горни ноти на розов бибер и италијански лимон од оригиналниот Gucci Guilty Pour Homme, со цел да создадат неочекувана и освежителна ретро вибрација. Топлата пикантност на црвеното пиперче, контрастирана со ароматична свежина, доза киселост и малку соленост, создаваат неочекувана сензација. Со додавање на поголема доза интензивност со екстракт од цвет од портокал, неролија и француска лавада, срцевината еволвира во посилна, помажествена изјава. Раскошот и сензуалноста во основата, се должат на нотите на пачули и кедрово дрво. Вметнато во тешко стакло, целосно обоено во црна боја со мат ефект, моќта на шишето на Gucci Guilty Pour Homme Eau de Parfum ја рефлектира интензивноста на новиот џус кој се наоѓа внатре. Високо и тенко, шишето е спакувано во црна кутија, акцентирана со препознатливото лого на модната куќа, двете испреплетени G букви во сребрена боја.

Рок на траење по отварање на производот: 36 месеци


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 1090 Категории ,
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Категории на Парфеми

Основни ноти

,

Горни ноти

, ,

Ноти во срцевина

, ,

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Gucci Guilty парфем за мажи”