Kerastase Blond Absolu Cicaplasme крема за коса

1,850.00 ден

Крема во бојата на лаванда која не се одмива и ја истакнува русо бојадисуваната коса односно  ја осветлува и  потенцира посакуваната боја. Шампонот е збогатен со Хијалуронска киселина и Еделвајс пудра во прав, Цицапласма клетки кои ги дефинираат краевите на косата и го измазнуваат влакното за долготрајна форма и заштита од влага. Инстантно ги третира оштетените делови на влакното. Цицапласмата нуди термо заштита до  230°C во моментот на обликување на косата. Формулата истовремено содржи и УВ филтри кои ја штитат косата од дневните оксиданти и загадувачи кои се таложат на влакното. Косата е мека и блескава.

Како се користи: 2 до 4 испумпувања во зависност од густината  се нанесуваат врз мокра коса просушена со пешкир. се разнесува кон краевите а потоа се чешла за да се овозможи подеднакво разнесување на формулата. Продолжи кон сушење и обликување.  може да се користи и на сува коса пред сушење како финишен чекор кој штити од влага и го зголемува сјајот.

🎁 ПОДАРОК
Подарок несесер за купени два производа од Kerastase Blond Absolu

На залиха
- +
SKU: 3474636692422 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Blond Absolu

Новитети и Промоции

Ново

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kerastase Blond Absolu Cicaplasme крема за коса”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори