Kérastase Resistance Force Architecte Ciment Anti-Usure – балсам

1,750.00 ден

Ciment Anti-Usure е регенеративен балсам за слаба и оштетена коса, во ниво 1 или 2 на ерозија. Неговата иновативна комбинација на состојки помага влакното секојдневно да се обновува, а косата станува се поцврста и поотпорна. Овој третман е идеален за секојдневна употреба.

Ја заштитува косата од кинење на влакното, преку негово обновување, а косата е поцврста и поотпорна.

ТРЕТИРА: Оштетена коса

ТИП НА КОСА: Слаба и оштетена коса

КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанеси по шампонирање, врз мокра просушена со пешкир коса. Масирај по должината до врвовите. Остави да делува 2-3 минути. Исплакни убаво.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

VITA-CIMENT®
•Про-кератин: протеини кои ја емитираат функцијата на кератин и ја обновуваат косата.
• Керамиди: го обновуваат меѓуклеточното спојување, зацврстувајќи го влакното одвнатре.
SÈVE DE RÉSURRECTION: богат со регенеративна моќ

На залиха
SKU: 3474636397884 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Résistance

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kérastase Resistance Force Architecte Ciment Anti-Usure – балсам”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори