Kérastase Elixir Ultime Bain – шампон

1,400.00 ден

Маслото од Марула кое е вбризгано во шампонот дава сјајно усовршена формула наменета за коса кој го изгубила својот сјај. Воздушестата и богата формула го оживува влакното преку негово негување давајќи му ги сите потребни хранливи состојки и правеќи го свиленкасто меко. Ја прочистува косата и ги елиминира сите штетни честички кои ја прават косата да изгледа безживотна. Збогатен со субтилна комбинација од масла од Марула и камилица, формулата е високо концентрирана со витамин Ц и Д, Омега 9, и природно заситени масти кои даваат долготраен ефект.Косата е подготвена за третманот, блеска со сјај и е негувана од коренот до врвот.

ТРЕТИРА: Безживотна коса во потрага по сјај

ТИП НА КОСА: Безживотна коса

КАКО СЕ КОРИСТИ: Намокри ја косата и со нежни притискања отстрани го вишокот вода во неа. Чекор по чекор, опфаќајки ги 5те зони на косата, нанеси го шампонот. Масирај го скалпот, додади вода и продолжи со масажа. Одмиј го шампонот. Нанеси по втор пат од шампонот, масирај, додади вода и продолжи да масираш. Второто нанесување ќе создаде многу повеќе пена која ќе помогне во разнесување по должината на косата. Одмиј убаво.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ: Уникатна комбинација од 5 скапоцени масла:
◦масло од Марула: збогатено со витамини C и D, претставува интензивен извор на потхрана овозможувајќи ги потребните хранливи состојки.
◦масло од камилица:помага во измазнување на влакното, резултирајќи со неверојатен сјај.
◦масло од пченка:активна состојка која има клучна улога во функцијата на потхранување и заштита.
◦Pracaxi масло: за сјај, нега и длабока потхрана на косата.
◦Арганово масло: Ја обновува цврстината на косата и ја заштитува од надворешните агресори.

На залиха
- +
SKU: 3474636614103 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Elixir Ultime

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kérastase Elixir Ultime Bain – шампон”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори