Kérastase Specifique Bain Prévention – шампон

1,350.00 ден

Bain Prévention е шампон за сперчување на падот на косата кој истовремено третира и тенка коса. Идеален за честа употреба, неговиот уникатен спој на Système Pro-Actif технологија помага во оптимизација на микро-циркулацијата со цел да го елиминира паѓањето на косата, а текстурата на влакното е веднаш видливо променета.

ТРЕТИРА: Опаѓање на коса

ТИП НА КОСА: Тенка коса

КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанеси на влажна коса. Масирај за да се активира микро-циркулацијата.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ: 

Système Pro-Actif: комбинација од 3 активни честички
1. анти-бактериски честички кои стабилизираат воспаление
2.измазнувачки честички за смирување и регенерирање на скалп
3.регулативни честички кои стимулираат микро-циркулација
Формула без силикони

На залиха
- +
SKU: 3474636397433 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Spécifique

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kérastase Specifique Bain Prévention – шампон”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори