Kérastase Sérum Extentioniste – серум

2,590.00 ден

Високо концентриран серум со активни состојки кои стимулираат раст на силна и здрава коса. Овој енергизирачки третман без отплакнување е клучен чекор во формирање на здрав скалп и средина за раст на косата. Неговата немасна формула ја активира моќта на керамидите кои ќе го заштитат скалпот од надворешните агресори и истовремено ќе го стимулираат и енергизираат коренот. Нанеси со нежна масажа на скалпот. Серумот е идеален за поттикнување и активирање на здрав раст и должина на косата.

Енергизирачки серум без отплакнување кој го стимулира и заштитува скалпот за здрава и долга коса.

ТРЕТИРА: Коса која расте споро и има оштетени врвови

ТИП НА КОСА: Кревка коса склона на кршливост и врвови кои се разделуваат

КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанеси максимум 3 пипети од Sérum Extentioniste по должината на скалпот, еднаш до два пати неделно. Користејќи ги врвовите на прстите , втриј го серумот во скалпот со кружни движења.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ: Керамидите кои дејствуваат на површното оштетено ниво, идеално ја прочистуваат површината на коренот од влакното и помагаат при обновување на кутикулите на влакното при што го заштитуваат додека расте.

На залиха
- +
SKU: 3474636636341 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Extentioniste

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kérastase Sérum Extentioniste – серум”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори