Kérastase Bain Extentioniste – шампон

1,400.00 ден

Шампон за зајакнување и поттикнување на растот почнувајќи од грижата за коренот. Слабата коса сколна на кршливост станува поцврста како резултат на обновување на внатрешната структура и формирање на заштита која овозможува поздрав раст на влакното. Овој прочистен шампон е збогатен со Кератин Р, активен комплекс создаден да поттикне издржливост и еластичност, и Таурин, Амино-киселина која се грижи за здрав скалп. Влакната се детално прочистени со цел да го постигнат својот идеално здрав раст во перфектна состојба

ТРЕТИРА: Долга и здрава коса

ТИП НА КОСА: Оштетена коса подложна на кршливост и врвови кои се разделуваат

КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанеси го шампонот на мокра коса, масирај убаво за да се ослободат неговите состојки се додека не се добие богата пена на косата и се ослободи ароматичниот мирис на шампонот. Исплакни добро и нанеси од Fondant Extensioniste.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ: Креатин R е ексклузивен комплекс од Кератин + Керамид: Амино-киселина имплицирана во внатрешната структура на влакното и засилена со Липиди одговорни за закрепнување на надворешната површина на влакното. Како надополнување, формулата е збогатена со Таурин: Амино-киселина со заштитен ефект за косата. Таа помага за обезбедување на здрав скалп и стимулира негова здрава средина.

На залиха
SKU: 3474636612666 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Extentioniste

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kérastase Bain Extentioniste – шампон”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори