Lancôme Hydrazen пилинг

За производот:

Смела шминка, недостиг од сон, пребукирана агенда, стрес, брз начин на живот… Вашата кожа е преоптеретена и без сјај. За инстантно помазна кожа пробајте го нашиот пилинг.
Содржи шеќер кој ги отстранува мртвите клетки од кожата и ја прави мазна и изедначена. Збогатен е со мед од акација и вода од роза кои и даваат чувство на удобност и еластичност.

Како се користи:

1. Отстранете ја шминката и нечистотијата со Eau Micellaire Confort.
2. Нанесете мала количина од пилингот на исчистена, влажна кожа.
3. Масирајте нежно со кружни движења 1 минута: оваа лесно загревачка маска е збогатена со шеќер кој се раствора и овозможува нежна ексфолијација.
4. Исплакнете темелно со млака вода.

Нема на залиха

SKU: 3614272227026 Категорија
Сподели

Информации

Бренд

За жени

Нега на тело и лице

Тип на кожа

Линија

милилитража

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Lancôme Hydrazen пилинг”