9,150.00 ден

На залиха

Tom Ford Velvet Orchid парфем за жени

За производот:

Новата парфемска креација на дизајнерот Tom Ford e наречена Velvet Orchid како асоцијација на најпопуларниот вамп парфем на оваа куќа Black Orchid лансиран 2006 година.  Velvet Orchid верзијата излегува 2014 година и го носи истиот одважен и гламурозен цветен потпис кој ветува единствен карактер и доживување на мирисот. Мирисот се отвара со бергамот, мандарина, акорд од екстракт од рум и мед. Содржи имагинарен акорд од црна орхидеја стопен со кадифена орхидеја, интензивно масло од роза и јасмин со нов акорд од виолетова орхидеја која расте на јужното бразилско крајбрежје. Тука се и дополнителните ноти од цвет од портокал, нарцис, хелиотроп и зумбул. Базата е топла благодарение на богатите ароми од перу балзамот, лабдениумот, сандаловината, еленската кожа и ванилата.

За брендот:

Дизајнерот Tom Ford  има 97 парфеми во својата база. Најраната едиција е креирана 2006 година а најновата 2019. Tom Ford мирисите се произведени во соработка со парфимерите Rodrigo Flores-Roux, Yves Cassar, Givaudan, Calice Becker, David Apel, Sonia Constant, Yann Vasnier, Shyamala Maisondieu, Antoine Maisondieu, Harry Fremont, Honorine Blanc, Clement Gavarry, Olivier Gillotin, Linda Song, Louise Turner, Shyamala Maisondeau, Richard Herpin и Nathalie Gracia-Cetto.

100ml
Исчисти
- +
SKU: 955 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За жени

милилитража

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Tom Ford Velvet Orchid парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори