HB BB 19 EDT 50ml
HB BB 19 EDT 50ml + pack
Boss-Bottled2
Boss-Bottled3
HB BB 18 Vanilla Ingredient

Boss Bottled тоалетна вода за мажи

3,425.00 ден5,645.00 ден

 

Динамичен и безвременски, Boss Bottled е водечки машки мирис од своето лансирање во 1998 година. Со својата комплексна структура, мирисот е толку разновиден и богат со контрасти исто како и мажот на денешницата. Има остра и дрвенеста база која го издржа тестот на времето и остана дел од дневната рутина на современиот маж. Овошните и цитрусни ноти од јаболко, лимон и слива на врвот создаваат рамнотежа со цветното и зачинето срце во кое доминираат здравец зачинет со каранфилче и цимет. Базата е затоплена со сандаловина, кедарово дрво и примеси на ванила создавајќи софистицирана обвивка околу останатите состојки.

За брендот:
Hugo Boss е германски бренд за мода и убавина кој е именуван по неговиот основач Hugo Boss (1885–1948). Првиот парфем од Hugo Boss бил лансиран во 1985 година, Boss Number One за мажи. До денес се издадени над 67 парфеми за мажи и жени,а нивните мириси биле создадени од парфимерите Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon, Ilias Ermenidis, Gerard Anthony, Ursula Wandel, Will Andrews, Sophie Labbe, Alain Astori, Beatrice Piquet, Bob Aliano и Claude Dir.

🎁 ПОДАРОК
За купен машки Boss од 100ml подарок хидратантна крема за лице од 50ml


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

, ,

Промоции

Прегледи

There are no reviews yet.

Be the first to review “Boss Bottled тоалетна вода за мажи”