- 30%

Boss Bottled Night тоалетна вода за мажи

2,350.00 ден3,870.00 ден

Boss Bottled Night мирисот го сочинуваат арома од лаванда и листови од бреза, а во срцевината се елегантни ноти на африканска љубичица. Основата на мирисот има ноти на дрвото Louro Amarelo и мошус.

За брендот:
Hugo Boss е германски бренд за мода и убавина кој е именуван по неговиот основач Hugo Boss (1885–1948). Првиот парфем од Hugo Boss бил лансиран во 1985 година, Boss Number One за мажи. До денес се издадени над 67 парфеми за мажи и жени,а нивните мириси биле создадени од парфимерите Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon, Ilias Ermenidis, Gerard Anthony, Ursula Wandel, Will Andrews, Sophie Labbe, Alain Astori, Beatrice Piquet, Bob Aliano и Claude Dir.

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 10 Категории: , , Tag:

Доплонителни информации

Брендови

Boss

За Мажи

Тоалетни Води

милилитражи

100ml, 30ml, 50ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Boss Bottled Night тоалетна вода за мажи”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X