3614228719049-1111
HB SCENT ABS M 19 50ml + pack Angle
hb_scent_abs_m_
HB SCENT ABS M 19 Ingredient Visual Collage 2500×2500
HB SCENT ABS M 19 Ingredient Visual Ginger 2500×2500
HB SCENT ABS M 19 Ingredient Visual Maninka 2500×2500
HB SCENT ABS M 19 Ingredient Visual Vetiver 2500×2500
HB SCENT ABS M + W 19 Digital CPV Bow Tie 2500×2500

Boss The Scent Absolute парфем за мажи

5,020.00 ден6,765.00 ден

За производот:

Hugo Boss ги лансираше The Scent Absolute за Него и The Scent Absolute за Неа, најновото дополнување во Boss The Scent линијата. The Scent Absolute за Него претставува побогата и поинтензивна интерпретација на оригиналниот Boss The Scent мирис. Пикантните, стимулирачки горни ноти од поттикнувачкиот ѓумбир, ги влечат сетилата во афродизијачката и неодолива срцевина на парфемот, хипнотичка срцевина која е мешавина од привлечната слаткост на овошјето манинка и сензуалноста на Mondia корен. Ветиверот носи зачадена, мажествена елеганција на основата на мирисот, и како што парфемот испарува, така остава заводлива трага на кожата. Создаден од парфимерот Bruno Jovanovic, Boss The Scent Absolute е софистициран и воодушевувачки. Ориентално-килибарен мирис. Претставен во шишенце изработено од тешко стакло и вметнато во метална рамка, со цел да ја долови и зачува интензивноста на апсолутно прилечниот мажествен парфем.

За брендот:

Hugo Boss е германски бренд за мода и убавина кој е именуван по неговиот основач Hugo Boss (1885–1948). Првиот парфем од Hugo Boss бил лансиран во 1985 година, Boss Number One за мажи. До денес се издадени над 67 парфеми за мажи и жени,а нивните мириси биле создадени од парфимерите Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon, Ilias Ermenidis, Gerard Anthony, Ursula Wandel, Will Andrews, Sophie Labbe, Alain Astori, Beatrice Piquet, Bob Aliano и Claude Dir.

Рок на траење по отварање на производот: 36 месеци

🎁 ПОДАРОК
За купен машки Boss од 100ml подарок хидратантна крема за лице од 50ml


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 903 Категории , ,
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Промоции

Категории на Парфеми

Основни ноти

Горни ноти

Ноти во срцевина

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Boss The Scent Absolute парфем за мажи”