Kerastase 19 – Vitaliste – Bain Nutri-Fortifiant opaque-1
3_kerastase_bain nutri-dynamisant-1

Kérastase Genesis Bain Nutri-Fortifiant шампон за коса

1,400.00 ден

За производот:

Шампон против опаѓање за сува и слаба коса, склона кон опаѓање и кинење на влакното. Нежно го прочистува и освежува влакното со што се намалува ризикот од опаѓање и кинење. Оваа формула формира богата пена која ги отстранува нечистотиите овозможувајќи интензивна нега на здравата коса. Нејзината нежно-прочистувачка активност го измазнува и хидрира влакното од корен до врв, правејќи го цврсто и здраво. Збогатен со комбинација од еделвејс природни клетки и корен од ѓумбир, шампонот го зацврстува влакното и созадава инстантна еластичност со што се намалува ризикот од опаѓање. Косата е подготвена за понатамошен третман, негувана и зацврстена со подобрен волумен.

Како се користи:

Нанеси врз мокра коса на 5те клучни зони. Убаво масирај фокусирајќи се на скалпот како би се овозможило прочистување од нечистотиите. Исплакни убаво. Второто нанесување ќе создаде повеќе пена и со масирање фокусирај се повеќе на должината и врвовите од косата. Повторно се одмива.

На залиха

Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 3474636858033 Категорија Tag:
Сподели

Информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Kérastase Genesis Bain Nutri-Fortifiant шампон за коса”