12461006-1844743017803782-1
238504794alt1-1
68516-1
6851226-1

Lancôme La Vie Est Belle Intensément парфем за жени

4,400.00 ден7,230.00 ден

Среќата е вибрација која живее во секој од нас. Таа е минлива, но интензивна. Брза, но силна. Таа е тука и сега. За Lancôme, да се биде среќен е пред сè состојба на умот. Инспириран од оваа визија, брендот нуди ново поглавје на својот култен мирис La Vie est belle. Страстен здив. La Vie est belle Intensément вдахнува нова енергија на култниот оригинален парфем. Нов, интензивен гурмански мирис, кој го комбинира препознатливиот цвет на La Vie est belle, ирисот, со сензуални ноти на ванила. За прв пат, култната кристална насмевка открива џус во интензивна, фуксија боја. Разиграна и блескава роза евоцира срце кое чука во ритамот на силни емоции. Оваа експлозивна креација го доловува огнот кој гори во оние кои живеат според оваа суштинска мантра: мојата среќа е тука и сега. Во срцевината на овој нов опус, ирисот – препознатливиот цвет на La Vie est Belle, е искомбиниран со сензуални ноти на ванила, со цел да се искомпонира препознатливо дуо. La Vie est Belle Intensément се отвора со еуфорична енергија од бергамот, розов бибер и нота на малина, а потоа се развива во сензуален и кадифест цветен букет. Поттикнат и возвишен од дуото составено од ирис и ванила, кко што поминуваат часовите, тој открива неодолива сила на привлечност. Почувствувајте ја среќата во секој момент.

Рок на траење по отварање на производот: 24 месеци

🎁 ПОДАРОК
Подарок Lancome Genifique 5ml + Hydra zen 5ml за секој купен производ од LANCOME


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 1005 Категории , , Tag:
Сподели

Информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Промоции

Категории на Парфеми

Основни ноти

Горни ноти

, ,

Ноти во срцевина

,

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Lancôme La Vie Est Belle Intensément парфем за жени”

Претходно видени производи