SLIKA 1
SLIKA 2
SLIKA 3
steampod-4

L`Oreal Professionnel Steampod AT-HOME 3.0 професионална пегла за коса

Професионална пегла за коса на пареа, која на пареата и овозможува нежно да се распространи низ косата, лесно измазнувајќи ја во еден чекор. Користи ја за исправување или извиткување на косата, постигнувајќи совршен резултат. Наменета за исправен и блескав облик, или разиграни и волуменозни кадрици. Дизајнирана за да се користи во комбинација со Steampod производи за обликување на коса.

Карактеристики:

-Парна и про-кератин технологија за свиленкасто мазна коса
-Не ја оштетува косата
-Лесно адаптирачки дискови
-Парниот притисок ги отвара кутикулите на влакното
-Ја обезбедува косата со потребната хидратација
-Интегрирани чешлиња
-Развива топлина од 140-210°C
-Температурата се подесува

Начин на употреба:

1. Наполни го со вода контејнерот, вклучи ја пеглата и одбери ја посакуваната температура.

Совет: Избери ја вистинската температура за твојот тип на коса; за нормална коса користи пониска температура, зголеми ја температурата за погуста коса.

2. 30 секунди задржи ги дисковите слепени за да создадат пареа ,а потоа користи ја пеглата.

Совет: Стрелките на контејнерот даваат насока како да ја користиш пеглата. За оптимални резултати користи ја во комбинација со креми за исправување и заштитни серуми од L’Oreal Professionnel програмата кои се збогатени со про-кератин кој ја негува косата.

КАКО ДА ЈА ИСПРАВИШ КОСАТА ВО ДОМАШНИ УСЛОВИ

Креирај беспрекорно мазен и сјаен изглед со Steampod следејќи ги овие едноставни чекори:

1. Нанеси Steampod крема за исправување врз миена коса пред сушење. Оваа крема ќе ја заштити косата и ќе и даде мазен сјај во наредните 3 дена**.

2. Нежно нанеси го Steampod серумот по должината и краевите на косата. Неговата формула ги блокира кутикулите на влакното давајќи му природно здрав и сјаен изглед.

3. Подели ја косата во секции и започнувајќи од најдолните слоеви кај вратот нежно помини со Steampod. Користи го Steampod чешелот во прилог на пеглата за полесно обликување во домашни услови.

* Тестирано истовремено со класична пегла за коса.

**Тестирано истовремено со и без користење на производи од Steampod линијата.

Ефект (главни придобивки од производот):

-Парна и про-кератин технологија за свиленкасто мазна коса
-Не ја оштетува косата
-Лесно адаптирачки дискови
-Парниот притисок ги отвара кутикулите на влакното
-Ја обезбедува косата со потребната хидратација
-Интегрирани чешлиња
-Развива топлина од 140-210°C
-Температурата се подесува

Нема на залиха

SKU: 3474636819683 Категории ,
Сподели

Информации

Бренд

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “L`Oreal Professionnel Steampod AT-HOME 3.0 професионална пегла за коса”