6,320.00 ден

На залиха

Tom Ford Noir Extreme парфем за мажи

За производот:

Во мај 2015 излегува новата верзија на мириси наречена TOM FORD NOIR EXTREME. Тој ја открива новата димензија на NOIR мажот. Натопен со килибар, тој е дрвенест ориентален мирис со предизвикувачко слатко срце, кој ги опфаќа аспектите на мажот кој ужива во неумереноста и се осудува да биде извонреден. Композицијата се отвара со мешавина од свежи цитрусни и топли зачинети ноти. Тука спаѓаат мандарината, нероли, шафран, кардамом и мускатното оревче. Срцето на парфемот содржи акорд од индискиот Кулфи десерт, кој традиционално се прави од снегот на Хималаите, фстак а се пренесува во акорд од мастика. Исто така во срцето се наоѓаат и букет рози, јасмин и цветен портокал. Топлината на килибарот во базата суптилно е избалансирана со сандаловина и ванила.

За брендот:

Дизајнерот Tom Ford  има 97 парфеми во својата база. Најраната едиција е креирана 2006 година а најновата 2019. Tom Ford мирисите се произведени во соработка со парфимерите Rodrigo Flores-Roux, Yves Cassar, Givaudan, Calice Becker, David Apel, Sonia Constant, Yann Vasnier, Shyamala Maisondieu, Antoine Maisondieu, Harry Fremont, Honorine Blanc, Clement Gavarry, Olivier Gillotin, Linda Song, Louise Turner, Shyamala Maisondeau, Richard Herpin и Nathalie Gracia-Cetto.

50ml
Исчисти
- +
SKU: 956 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Tom Ford Noir Extreme парфем за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори