Yves Saint Laurent “Y” парфем за мажи

3,700.00 ден6,130.00 ден

Yves Saint Laurent Beauté минатата година ни ја претстави тоалетната вода Y, како слободен и иновативен дух на маж кој го основа брендот, мирис кој го краси свежината и младиот дух. Една година подоцна YSL го претставував новиот член на семејството , а тоа е парфемската вода Y – поинтензивнa интерпретација од оригиналниот мирис. Шишенцето го красат длабоки црни нијанси кои постепено преоѓаат во проѕирни, а мирисот се одликува на бели и темни fougère, а пак неговото заштитно лице совршено се вклопува во тоа.

Парфемот Y претставува интензитет, свежина и мажественост. Легендарниот творец на мирисот Dominique Ropion се одлучи за структурата fougèrea, една од најбројните во машките мириси. Fougère е во контрасна игра со освежителни цитрусни и ароматични ноти, на кои се отвараат сензуални и древенасти ноти.

Мирисот отвара експлозивен, освежувачки и слаткасто-лут дует на бергамот и ѓумбир, чија свежина е нагласена со слатка овошна нота на зелена јаболка.

Жалфијата и боровницата во комбинација со нане му даваат на мирисот моќна мажествена нота. Во базните ноти се прелева силен интензитет и изразена сензуалност и мажественост, со додаток на дрвенести јантарни ноти кои ја нагласуваат нотата на темјан и зрно грав.

На залиха
100ml40ml60ml
Исчисти
- +
SKU: 883 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

, ,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Yves Saint Laurent “Y” парфем за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори