HB ALV EDP 20 50ml
HB ALV EDP 20 50ml + pack
3-1
4-1
5-1
6-1
7-1

Boss Alive парфем за жени

3,805.00 ден6,465.00 ден

За производот:

Создаден целосно од жени, за жените, BOSS Parfums ни го открива ALIVE, мирис за жени кои прават смели потези. Независни, елегантни и моќно женствени, жените кои го претставуваат духот на ALIVE, разбираат дека спонтаноста и среќата се исто толку важни за нивната приказна, како и посветеноста и фокусот. Тие знаат дека да се биде вистински кон самите себе, е нивната најголема сила.

 

 

 

 

 

Во кампањата за овој новитет, учествуваат четири светски таленти: Emma Roberts, Bruna Marquezine, Laura Harrier и Chloe Bennet. Кампањата нуди уникатна перспектива за искуствата кои прават тие да се чувствуваат живи.

ALIVE е овошен и дрвенест парфем, креиран од реномираната парфимерка Annick Ménardo, како женски придружник на култниот BOSS Bottled машки мирис. Разигран мирис, ALIVE е дизајниран да ги инспирира жените да го живеат животот до максимум секој ден. Мирисот се развива преку ноти на енергетско јаболко, остар мирис на црна рибизла, слива, како и топол цимет, кој го потсетува оној што го носи дека животот најдобро се живее динамично. Дополнувањето од природна мадагаскарска ванила, станува маркер на парфемот, симбол на joie de vivre (радост на живеењето) кој ALIVE жената го поседува. Во флоралната срцевина, индискиот јасмин самбак во контраст со мајчина душичка ги обвиткува сетилата. “Столбот“ или основата на мирисот е составена од вибрантни и силни ноти на дрва, кои се всушност компонирани од ноти на кинеско кедрово дрво, нежно и кремасто сандалово дрво, маслиново дрво и златно дрво од Алјаска, кое нуди смирувачка топлина и сила која ја инспирира ALIVE жената да маршира во нејзин ритам.

Елегантното шишенце со архитектонски облик е дизајнирано од страна на германската изработувачка на накит, Amelie Riech. Тешкото стакло е врамено во златна рамка, цврст и опиплив потсетник дека среќата може да се најде во секој момент.

#FeelALIVE

За брендот:

Hugo Boss е германски бренд за мода и убавина кој е именуван по неговиот основач Hugo Boss (1885–1948). Првиот парфем од Hugo Boss бил лансиран во 1985 година, Boss Number One за мажи. До денес се издадени над 67 парфеми за мажи и жени,а нивните мириси биле создадени од парфимерите Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon, Ilias Ermenidis, Gerard Anthony, Ursula Wandel, Will Andrews, Sophie Labbe, Alain Astori, Beatrice Piquet, Bob Aliano и Claude Dir.

Рок на траење по отварање на производот: 36 месеци

🎁 ПОДАРОК
За секој купен Boss Alive парфем од 50ml подарок лосион за тело 75ml

🎁 ПОДАРОК
За секој купен Boss Alive парфем од 80ml подарок торба


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 1000 Категории , , Tag:
Сподели

Информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Промоции

Категории на Парфеми

Основни ноти

, ,

Горни ноти

, , , ,

Ноти во срцевина

,

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Boss Alive парфем за жени”