Boss The Scent парфем за жени

3,805.00 ден7,290.00 ден

Boss The Scent for Her е претставен во Август 2016 година како женско издание кое го наследува минатогодишниот машки мирис Boss The Scent. Парфемот е со заводлива и луксузна композиција. Неговиот почеток ги составува сочните ароми на праската со цветови од фрезија, додека во срцето на мирисот има османтус кој развива мириси слични на кајсија. Основата на мирисот е гурманска и нуди акорди на печено како кое продира низ цветно овошните нијанси, давајќи им софистицирана сладост и топлина.
Мирисот е достапен во шишенца од 30, 50 и 100 милилитри Eau de Parfum.
Заштитно лице на кампањата е германскиот фото модел Anna Ewers.

За брендот:

Hugo Boss е германски бренд за мода и убавина кој е именуван по неговиот основач Hugo Boss (1885–1948). Првиот парфем од Hugo Boss бил лансиран во 1985 година, Boss Number One за мажи. До денес се издадени над 67 парфеми за мажи и жени,а нивните мириси биле создадени од парфимерите Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon, Ilias Ermenidis, Gerard Anthony, Ursula Wandel, Will Andrews, Sophie Labbe, Alain Astori, Beatrice Piquet, Bob Aliano и Claude Dir.

🎁 ПОДАРОК
Подарок лосион за тело со купен женски парфем од The Scent линијата

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 406 Категории: , , Tag:

Доплонителни информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Промоции

Промоции

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Boss The Scent парфем за жени”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори