Calvin Klein Euphoria парфем за жени

3,495.00 ден6,215.00 ден

 

За производот:

Егзотичниот цветно-овошен мирис Euphoria е лансиран во 2005 година. Мирисот е сочен и блескав како овошје, како мирисите кои ги содржи во себе. Мистериозен и привлечен како темно егзотично цвеќе, мирисот ве повикува да уживате во задоволствата на животот. Клучните ноти на мирисот се шипинка, јапонско јаболко, зелени листови, лотус, црна орхидеја, црвено дрво, црна љубичица и килибар. Euphoria е креиран од страна на Dominique RopionCarlos Benaim и Loc Dong во 2005 година.

 

За брендот:

Calvin Klein е американски моден бренд, основан од страна на Calvin Klein кон крајот на 1960-тата година. Брендот е познат по својот минимализам и класичен стил. Денес, брендот Calvin Klein е светски познат по неговите фармерки, колекции во опуштен стил, колекциите долна облека и парфеми. Логото на компанијата “cK” е исто толку препознатливо како и името на брендот, и краси многу производи во неговата линија. Првиот парфем на компанијата, Calvin, е лансиран во 1981 година. Оттогаш, Calvin Klein лансираше серија успешни парфеми, кои според многумина, го зачуваат духот на декадите во кои тие биле лансирани, вклучувајќи го и Obsession (1985 for Women, 1986 for Men), сK One (еден од првите унисекс мириси, претставен во 1994 година) и Euphoria (2005 for women, 2006 for Men). Дизајнерот Calvin Klein брои 142 парфеми во неговото портфолио на мириси. Најстaрото издание е од 1978 година, додека најновото од 2017.

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 493 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Calvin Klein Euphoria парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори