dg-pour-homme
0000317-1

Dolce&Gabbana Pour Homme тоалетна вода за мажи

6,150.00 ден

За производот:

Еквивалентот на Pour Femme  од 1992, Pour Homme од 1994 година, добива реиздание во 2012 година, кое е ароматично, суво и цветно, а се отвара со ноти на тангерина, бергамот и неролија. Срцето е сочинето од лаванда, жалфија и бибер а базата опфаќа тутун, кедрово дрво и тонка.

За брендот:

Dolce & Gabbana е италијанска луксузна модна куќа, основана во 1985-тата година од страна на италијанските дизајнери Domenico Dolce и Stefano Gabbana. Тие се сретнуваат во Милано во 1980 година каде тоа време дизајнираат и работат како асистенти за модниот дизајнер Giorgio Correggiari. По неколку години работа како колеги, во 1982 даваат отказ и отвораат свое дизајнерско консултантско студио, каде се уште дизајнирале за други брендови се додека не го основаат нивниот. Три години подоцна, во 1985 година во Милано е основан брендот Dolce & Gabbana, а истата година тие ја претставуваат и својата прва женска колекција. Првиот парфем на брендот е Dolce&Gabbana Pour Femme, кој е наречен еден од најдобрите парфеми претставени во последните 20 години. Синоним за италијанскиот гламур и сицилијанската традиција, Dolce & Gabbana нуди луксуз на еден модерен и неконвенционален начин, комбинирајќи ја силната иновација со медитеранскиот вкус. Dolce & Gabbana го преточува гламурот од нивните колекции на пистите, во сензуални мириси, црпејќи инспирација од медитеранските корени на брендот.

Рок на траење по отварање на производот: 36 месеци

Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

Категории на Парфеми

Основни ноти

, , ,

Горни ноти

, ,

Ноти во срцевина

, ,

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Dolce&Gabbana Pour Homme тоалетна вода за мажи”