Giorgio Armani Si Passione

3,830.00 ден7,580.00 ден

НОВ МИРИС, НОВА ЕМОЦИЈА

Иако го краси препознатливиот мирисен потпис, Sì Passione е посебна креација. Независен, баш како и Sì жената, ја одразува досега скриената страна на нејзиниот независен карактер. Нова емоција, нова верзија на женственост, нова личност, нова страст.

Делото на парфимерката Julie Massé (MANE), Sì Passione ја одразува нагласената двојност измеѓу јасноста и сензуалноста, која ќе ја препознае  храбрата и самоуверена жена.

Во мирисот Sì Passione повторно го препознаваме карактеристичниот мирис на црна рибизла “Jungle Essence” во комбинација со сочна круша. Се отвара со исклучително зачинета нота од розова пиперка, како буди адреналин. Цветната срцевина на мирисот е во страсно темпо благодарение на современото толкување на деликатни ливчиња од роза, “кадифено” зајдисонцe и ултра-женствен апсолут јасмин – нежен и сензуален, а од друга страна моќен и интензивен.

Комбинацијата на впечатлива ванила, цвет од роза, сончогледи и јасмин создаваат сензуален, овошен цветен мирис кој истовремено ја рефлектира женската нежност и сила. Само срцето на мирисот Sì Passione е проткаено со кедрово дрво и модерен дрвенасто-јантарен “Orcanox“, давајќи им зрелост и карактер, како одраз на храброста на емоциите и вистинската страст

На залиха
Исчисти
- +
SKU: 604 Категории: ,

Доплонителни информации

милилитража

30ml, 50ml, 100ml

Рецензии

There are no reviews yet.

Бидете први кои ќе го прегледате “Giorgio Armani Si Passione”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X