Kerastase Thermique Extentioniste крема за коса

1,850.00 ден

Крема за коса која овозможува термо заштита дизајнирана да го блокира разделувањето на врвовите. Формулата е комбинација од   Glaçage Thermo-Ceal + Creatine R + Taurine, микс на состојки кои инстантно ја блокираат  површината на врвовите од косата оневозможувајќи им да се разделуваат или кршат дури до 93% при првото нанесување. Мазната кремаста формула заштитува при температура до 230°C . Косата е цврста, отпорна и полесно може да расте во должина а сепак да биде здрава.

КАКО СЕ КОРИСТИ: По шампонирање на косата, нанеси ја кремата на мокра коса просушена со пешкир. Масирај по должината кон краевите и продолжи кон обликување. Не се одмива.

На залиха
SKU: 3474636818259 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Extentioniste

Новитети и Промоции

Ново

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kerastase Thermique Extentioniste крема за коса”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори