Lancôme Idole парфем за жени

3,270.00 ден6,090.00 ден

 

Lancôme Idole е модерен, софистициран, елегантен парфем кој на некој начин ја отсликува современата жена.

Самиот мирис го носи оној допир на свежина што и е потребен на секоја жена за нов, убав, инспиративен и динамичен ден.

Lancôme Idole е креиран од трите извонредни  парфемисти Shuamala Maisondieu, Adriana Medina и Nadege Le Garlantezec.

Карактеристично за Lancôme Idole е тоа што шишенцето има прилично практичен и модерен дизајн тенок само 15мм  кој може да се стави во секаков вид женска ташна.

Парфемот се отвара со Горни почетни ноти на бергамот и круша, во средишниот дел доминираат турската и мајската ружа проследени со индискиот јасмин кој на некој начин го отсликувааат Lancôme како бренд.

Во крајните базни ноти парфемот се затвара со ноти од бел мошус и ванила.

Парфемот е достапен во три амабалажи 25лм, 50мл и 75мл.

На залиха
25ml50ml75ml
Исчисти
- +
SKU: 896 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

Lancome

За жени

Парфеми

милилитража

25ml, 50ml, 75ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Lancôme Idole парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори