L’Oréal Professionnel е иницијатор во создавање трендови во полето на фризерството, соработувајќи со најпознатите светски стилисти кои можат да се видат во бекстејџ на модните ревии во Њујорк, Париз, Лондон, Милано. L’Oréal Professionnel е врвен професионален бренд за козметика на коса кој има француско потекло.

Историјата на брендот L’Oréal Professionnel датира од 1909 година, кога францускиот хемичар Eugène Schueller ја создава првата благородна боја за коса, а потоа основа и компанија која со своите производи го носи парискиот стил низ целиот свет. Од 2012, L’Oréal Professionnel станува официјален партнер на париската модна недела, а ревиите стануваат незамисливи без овој бренд.  Научниците кои работат во лабораториите на L’Oréal, постојано развиваат иновативни технологии и нови ексклузивни услуги, благодарение на кои брендот е секогаш еден чекор пред сите останати.

Во широкото портфолио на L’Oréal Professionnel производите за коса, може да најдете шампони наменети за секој тип на коса, производи за професионален стајлинг, производи за длабока нега на оштетена коса, како и L’Oréal Professionnel Source Essentielle природна нега.

Третирај ја косата со производите на L’Oréal Professionnel затоа што тие се секогаш прв избор на стилистите за коса низ целиот свет.


SERIE EXPERT линии


VITAMINO COLOR

Заштити ја својата боја од избледување до 8 недели со помош на Vitamino Color, нашата линија за заштита на бојата на коса.

*Оваа линија е дизајнирана да ја продолжи трајноста на бојата преку истакнување на нејзиниот интензитет и сјај.

BLONDIFIER

Погрижи се за својата руса коса со производите од линијата Blondifier. Дизајнирани да ја заживеат твојата руса боја и да ја одржуваат сјајна, негувана и блескава.

SILVER

Откриј го Silver шампонот за руса, бела и сива коса. Ги изедначува несаканите тонови со својата виолетова текстура. Збогатен со агенти кои делуваат врз жолтите подтонови, и ја одржуваат бојата на косата во одлична состојба.


ABSOLUT REPAIR

Професионална линија за нега дизајнирана за оштетена коса. Absolut Repair линијата го намалува површинското оштетување на косата до 77% и дава 7 пати повеќе сјај.

NUTRIFIER

Формулирана со глицерол и кокосово масло, линијата Serie Expert Nutrifier ја овозможува вистинската доза на нега потребна за сува коса. Глицеролот помага во хидратација и нега, додека кокосовото масло дава сјај на косата.

LISS UNLIMITED

Линија за комплетно измазнување на нескротливата и прекршена коса.


INFORCER

Го зацврстува влакното овозможувајќи му здрав развој со помош на Биотин.

PRO LONGER

Ја обновува должината и тенките врвови, за подолга и поцврста коса.

CURL CONTOUR

Доколку имаш природно кадрава или брановидна коса, или пак ја обликуваш во кадрици, најдобри резултати ќе постигнеш со линијата на производи Curl. Кадравата коса може да биде сува, па затоа овозможи ѝ ја потребната нега и со секое миење набљудувај како се формираат се поубави кадрици.


VOLUMETRY

Во потрага си по поголем волумен? Пробај ги производите од линијата Volumetry кои се совршени за ретката коса. Тие ја прават косата да изгледа погуста со чувство на волумен и издигнување од самиот корен. Одлични за безживотната коса на која ѝ е потребен волумен.

SCALP CARE

Без разлика на возраста и полот, првутот може да биде проблем за секој од нас. Ние разбираме дека не е доволно само да го одмиеш, туку скалпот мора да биде убаво исчистен и правилно заштитен од сушење. Со овој производ ја гарантираме потребната нега на скалпот и отстранувањето на визуелните лушпи првут.

SOLAR SUBLIME

Исто како и со кожата, така и косата може да биде оштетена при изложување на сонце. Сончевата топлина може да го направи влакното кршливо и суво. Благодарени на нашата иновативна линија на производи, косата ќе биде зацврстена и заштитена за време и после изложеноста на сонце.


Други линии


SOURCE ESSENTIELLE

#FINDYOURESSENTIAL – избери го својот специјално дизајниран шампон и додаток за нега на коса.

MYTHIC OIL

Доживеј неверојатен сјај и нега со оваа линија на широк спектар на производи.

HOMME

Откриј ја линијата HOMME, линија за професионален стајлинг на коса. Новата линија е дизајнирана заедно со стилистите, со идеја да се задоволат нивните потреби во работењето.

INFINIUM

Откриј го спрејот за коса Infinium, ‘must-have’ производ кој се користи во бекстејџот на модните ревии. Професионалниот спреј кој инстантно се суши без никакви видливи траги, нуди цврст облик лесен за ремоделирање, од понежен до екстремен, со високо сјаен финиш.