Американскиот професионален бренд за коса Matrix го зазема врвното место во сегментот за коса во последните неколку декади. Тој е обожаван од стилистите за коса и нивните клиенти насекаде низ светот.

Matrix нуди најнова технологија, квалитетни производи кои се лесни за употреба, како и широко портфолио на производи кои ги задоволуваат потребите на секој тип коса. Брендот нуди производи за нега на коса, од линија масла, па се до производи за професионален стајлинг.


TOTAL RESULTS линии


KEEP ME VIVID

Одржување на бојата во најдобро издание –  бринети, русокоси, пастелни тонови, црвенокоси, бакарни тонови, кафени тонови, како и на сите други боени коси на кои им е потребно повеќе трајност на бојата, со помош на Total Results Keep Me Vivid линијата за нега на коса.

SO SILVER

Неутрализирачка линија која ја освежува и подобрува русата и сива боја на коса.

COLOR OBSESSED

Ја заштитува бојата од бледнеење и ја продолжува нејзината вибрантност.

 

 

HIGH AMPLIFY

Безсиликонска формула за зголемен волумен и подобрување на структурата на кршливата и слаба коса. Производи за волумен на коса.

BRASS OFF

Освежи ја косата со Total Results Brass Off, прв систем кој ги неутрализира несаканите тонови на бојата, истовремено хидрирајќи ја и заштитувајќи ја од кршење.

MOISTURE ME RICH

Ја враќа и надополнува хидратацијата кај сувата коса правејќи ја блескава.

MEGA SLEEK

Креира мазна и права коса. Контрола врз бунтовната и нескротлива коса со долготраен мазен ефект.

ROCK IT TEXTURE

Високо дефинирана коса како на рок ѕвезда за секси текстура и бранови.

SO LONG DAMAGE

Зацврстување на долгата коса со помалку кршење на влакното до 88% *

CURL PLEASE

Хидрирана брановидна и кадрава коса како и контрола од влага, за прекрасна дефиниција и впечатливи кадрици.

THE RE-BOND

Re-Bond рутина во 3 чекори, која помага во зацврстување на слабата и премногу оштетена коса. Ја обновува хемиски третираната коса и ја заживува со цврстина и  мекост, правејќи ја поедноставна за обликување. Линијата го подобрува секое влакно поединечно, истовремено одржувајќи ја еластичноста на косата.

MIRACLE CREATOR

Обнова и зацврстување со врвна повеќенаменска линија на производи за сите типови на коса.

Други линии

 

OIL WONDERS
Откриј ги чудата на древната цивилизација со Oil Wonders производите за нега, зацврстување и заштита на косата.
STYLE LINK
Твој линк до комплетна слобода во обликувањето.
VAVOOM
Vavoom ексклузивен спој на уникатни растенија и најнова технологија кои креираат нежна и високо квалитетна формула за разубавување на секој тип на коса.