Lancome Renergie Yeux H.S.F Triple Serum 20ml

Концентриран троен Анти Ејџ серум за очи за борба против знаци на стареење. Затегање – лифтинг – измазнување. Гел серум со хиалуронска киселина, серум со витамин Ц и ниацинамид како и крем серум со витамин Ф.

За време на првото нанесување, активирајте со притискање неколку пати додека не се појават три различни текстури. Нанесете наутро и навечер на подрачјето околу очите.

Состав: вода, глицерин, пентилен гликол, лимонска киселина, алкохол денат,…

 

Lancome UV Expert Supra Screen Serum SPF 50+  40ml

Серум за лице против стареење наменет за намалување ситни брчки, против темни флеки и за сјајност на кожата. Дава многу висока УВА/УВБ заштита СПФ50+ . Наменет за осетлива кожа. Ултра лесна, брзо впивачка, немасна и нелеплива формула.

Нанесете секојдневно како последен чекор во вашата рутина за нега на кожата. Добро протресете ја флашичката пред употреба. Распоредете на прстите и нанесете на лицето и вратот.

Состав: вода, алкохол денат, диметикон, бутилен гликол, глицерин, феноксиетанол,..