-41%
3614225298806_BB_LoyalMan_EDP_30ml
3614225298806_BB_LoyalMan_EDP_30ml
3614225298684_BB_LoyalMan_AS_50ml_SI_3
3614225298851_bbloy50mlsi4
3614225298851_bbloya50mlsi8
3614225298851_bbloyalmanedp50mlsi2
H145122_P208965_BB_LoyalMan_KV_600x600mm

Bruno Banani Loyal Man парфем за мажи

880.00 ден1,070.00 ден

За производот:

bruno banani, еден од водечките европски брендови за парфеми, повторно ги крши правилата со претставувањето на Loyal Man, еден од првите машки парфеми на bruno banani. Овој нов, долготраен мирис ќе стане ваш верен пријател во секоја ситуација. Дизајниран за мажи кои сакаат да остават впечаток, Loyal Man претставува контраст од неочекувана сочна овошност и свежи ароматични тонови, поддржани со модерни, дрвенесто-килибарни ноти. Овој трендовски мирис се отвора со ноти на Cosmofruit, кои се надополнети со ноти на лимон, ѓумбир и јаболко со цел да се креира привлечна, но не премногу слатка сензација. Ова преминува во чиста срцевина составена од балсам од ела, лаванда и гераниум, подигнати од освежителни ноти на зелено нане со цел да се добие освежувачка мажествена елеганција. Во основата, топлите ноти на смолест килибар се помешани со дрвенестите ноти на тонка грав, кедрово дрво и пачули, за префинет но, сепак модерен потпис. Како и останатите bruno banani линии, така и ова шишенце има карактеристичен закосен облик, кој е модерен. Ова, заедно со неговата боја и рапава текстура, креира смела изјава. За да се додаде на елегантниот, модерен изглед, предната страна на шишенцето е украсена со ‘bb’ иницијали во сребрена боја.

За брендот:

Овој бренд за долна машка облека го создадоа двајца Германци: Волфганг Јаснер и Клаус Јунгникел во 1993 година. Слоганите на компанијата се “не е за секого” и “суштината не е во цената туку во односот према животот”. Нивното мото е дека за да носиш нешто од Bruno Banani мораш да ја сакаш авангардната мода и да имаш смисла за хумор. Bruno Banani во своето портфолио има повеќе од петнаесет парфеми. Најстарото издание е од 2000 година, додека најновото од 2015 година. Bruno Banani парфемите се направени во соработка со парфимерите Елена и Тиери Васер.


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 906 Категории , ,
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Bruno Banani Loyal Man парфем за мажи”