aqua-di-gio
aqua-di-gio-1

Giorgio Armani Profondo парфем за мажи

3,930.00 ден7,860.00 ден

Краток опис

Откријте го Acqua di Giò Profondo, машкиот парфем на   Giorgio Armani. Современта и интензивна интерпретација на Acqua di Giò ги помешува морските ноти со ароматични есенции и дрвенест морски акорд, наврајќајќи се  кон потеклото: морето. Рафинираната темно сина боја на шишенцето оддава почит на најиконската боја на  Giorgio Armani.

 

Долг опис

Acqua di Giò Profondo е интензивна морска интерпретација на Acqua di Giò. Повеќе од парфем, Aqua di Giò Profondo е запленувачко длабоко нуркање во длабочината на душата, прегрнувајќи ги вредностите на слободата, сензуалноста и модерната машкост откривајќи уште подлабока димензија. Како скок во длабокото сино море, сетилата се разбудени од зелената мандарина и бергамот додека ултра морската речиси ледена нијанса е пренесена од иконските морски ноти на   Acqua di Giò. Како што меурчињата на кислород се издигнуваат кон површината, така рузмаринот, лавандата и чемпресот се мешаат во срцевината. Истакнувајќи го машкиот карактер во  длабочината и интензитетот, нотите на дрвенесто патчули и засилен мошус конечно продираат со соленкастиот нагласок на акордите од минерален килибар во базата. Креиран од врвниот креатор на парфеми Alberto Morillas, Acqua di Giò Profondo е спакуван во амблемично замрзнато стаклено шишенце во елегантна, речиси транспарентна темно сина боја, создавајќи ехо на длабочините на морето кои ги доловува.

Рок на траење по отварање на производот: 24 месеци


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 1075 Категории , ,
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

, ,

Категории на Парфеми

Основни ноти

Горни ноти

Ноти во срцевина

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Giorgio Armani Profondo парфем за мажи”