- 45%

Lacoste L.12.12 Eau Fraiche тоалетна вода за мажи

4,420.00 ден 2,430.00 ден

За производот:

Во мај 2018 година, Lacoste ги лансира Eau de Lacoste L.12.12 Eau Fraîche и Eau de Lacoste L.12.12 Pour Elle Eau Fraîche, два нови, свежи летни изданија од колекцијата мириси L.12.12, инспирирани од атмосферата на летните денови и топлото време. Eau de Lacoste L.12.12 Eau Fraîche е најавен како зачинет цитрусен мирис од водена категорија, кој е составен од ноти на лимончело, кои му даваат ведрина на мирисот, како и од модерна и мажествена дрвенеста основа. Горните ноти на мирисот се составени од водени ноти, срцевината од лимончело и ароматични ноти, додека основата од кедрово дрво, пачули и мошус.

За брендот:

Брендот го носи името по неговиот основач, Rene Lacoste. Тој своевремено бил тенисер, освојувајќи бројни титули вклучувајќи Олимписки медал и 7 Грен Слем шампионати. Неговата страст кон тенисот била огромна. Во 1933 година Rene Lacoste ја создава популарната поло маичка позната како L.12.12, каде што L е кратенка за Lacoste, 1 е референца за најдобриот материјал – ,,petit pique”, 2 го претставува бројот на кратки ракави и 12 е бројот на прво произведените прототип маички пред финалното производство. Денес овие поло маички се најпрепознатливи, а на нив им се приклучија и мирисните линии од Lacoste – заедно сочинувајќи ја L.12.12 колекцијата.

На залиха
50ml90ml
Исчисти
- +
SKU: 632 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

Lacoste

За мажи

Тоалетни Води

милилитража

50ml, 90ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Lacoste L.12.12 Eau Fraiche тоалетна вода за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори