-51%
60-SECONDS-FLIP-FLOP-312
60-SECONDS-312
60-SECONDS-325
60-SECONDS-336
60-SECONDS-406
60-SECONDS-409
60-SECONDS-826
60-SECONDS-885

Rimmel 60 Seconds Nail Polish Super Shine Flip Flop лак

( 1)

79.00 ден159.00 ден

За производот:

Долготраен лак за нокти на нозе кој трае и до 10 дена. Содржи формула која се суши за помалку од 60 секунди. Интензивна боја со едно нанесување со прецизниот апликатор.

За брендот:

Брендот Rimmel е создаден во 1834 година во Лондон-Англија. Неговиот основач Eugene Rimmel заедно со неговиот татко го напушта своето родно место и пребегува во Лондон. Ја создаваат првата не токсична маскара за очи која почнува да се продава ширум земјата со експресна брзина. Неговата постојана потреба да се поместуваат границите го направи брендот да биде светски познат. Брендот создава нови изгледи и ја претвара убавината во уметност. Познатиот слоган ‘’Live the London look’’ се користи и ден денес.


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 742 Категории , , Tag:
Сподели

Информации

Шминки Категории

Бренд

Шминка

нијанса Rimmel лак

, , , , , , , , , , ,

1 преглед за Rimmel 60 Seconds Nail Polish Super Shine Flip Flop лак

  1. (verified owner) (verified owner)

Впиши преглед