Emporio Armani Because It`s You парфем за жени

3,310.00 ден6,570.00 ден

За производот:

Нејзиниот мирис е весел, вкусен, пенлив и единстевно неодолив – како елегантна комбинација од нероли и зрели малини. Што една млада смирена жена крие длабоко во срцето? Нејзиниот мирис е искличително женствен, интуитивен и страствен. Веднаш ве обзема нејзиниот шарм, како опоен софистициран апсолут роза. Мирисот се поигрува со нејзината заводлива моќ како игра помеѓу ванила и мошус, откривајќи ја неверојатната сензуалност. Храбар и впечатлив, нејзиниот мирис  изразува силна желба да на саканата личност и изјави љубов: BECAUSE IT’S YOU.

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесетите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година

На залиха
100ml30ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 472 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За жени

милилитража

, ,

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Emporio Armani Because It`s You парфем за жени”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори