Emporio Armani He тоалетна вода за мажи

2,890.00 ден4,020.00 ден

He е модерен машки мирис создаден од свежи, дрвенести мирисни ноти. Енергијата во мирисот доаѓа од бразилска мента, кинески ѓумбир и ветивер. Во горните ноти се застапени портокалот и ментата, во срцевината ѓумбир и мириси од зелена трева, а во базата ветивер и бел мошус.

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесеттите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година.

На залиха
30ml50ml
Исчисти
- +

Доплонителни информации

Бренд

Giorgio Armani

За мажи

Тоалетни Води

милилитража

30ml, 50ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Emporio Armani He тоалетна вода за мажи”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори