ysl-home
3

Yves Saint Laurent L`Homme Le Parfum парфем за мажи

3,770.00 ден6,010.00 ден

Чист дрвенест парфем,L’Homme Le Parfum е посветен на мажот кој е на врвот на својата магнетска привлечност.Како совршен пример на атрактивна харизматичност, неговата ноншалантна елеганција ги привлекува сите погледи кон него.

Во ДНК секвенцата на  L’Homme,  парфемот покажува моќна и рафинирана интерпретација на иконската тоалетна вода.Се отвара во горниот  свеж, овошен акорд и се развива во богата мешавина на скапоцени килибарни дрвенести ноти, развивајќи се во силно нагласени ноти од кедар.

Рок на траење по отварање на производот: 24 месеци


Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 1081 Категории ,
Сподели

Информации

Бренд

За мажи

милилитража

, ,

Категории на Парфеми

Основни ноти

Горни ноти

Ноти во срцевина

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Биди првиот кој ќе го прегледа “Yves Saint Laurent L`Homme Le Parfum парфем за мажи”