Boss Bottled Infinite парфем за мажи

4,525.00 ден5,925.00 ден

За производот:

Што значида се биде мажво 2019 година? Во денешниот свет, родовите стереотипи константно се соочуваат со предизвици. Вистината е дека повеќе не постои конкретна дефиниција за мажественоста. За Мажот на Денешницата, тоа се фамилијата, пријателите и постигнувањето успех и само-исполнување преку кариерата. Да биде партнер, татко, пријател, колега. Движејќи низ овие различни улоги, мажот на дешеницата бара баланс, автентичност и поврзаност со неговата природна состојба. Инспирирани од оваа желба за баланс, BOSS Parfums ни го претставува новиот парфем: BOSS BOTTLED Infinite.  Софистициран мирис, кој ја зголемува вашата самодоверба. Мирисот се отвора со освежителни горни ноти на мандарина и јаболко, зачинети со доза цимет и жалфија. Топлите, ароматични ноти на пачули, рузмарин и лаванда доаѓаат до израз во мажествената срцевина. Богатото маслиново дрво искомбинирано со сандалово дрво, креираат ублажувачки, но сепак длабоки основни ноти, хармоничко развивајќи се на кожата. BOSS BOTTLED Infinite е првиот мирис кој користи “diamond технологија”, која овозможува горните мирисните ноти и нотите во срцевината да се задржат подолго на кожата, а воедно помага да се одржи иницијалниот потпис на мирисот. Шишенцето на BOSS BOTTLED Infinite ја пренесува харизмата и самоувереноста на личноста која го носи. Дизајнирано во темно сина боја, како бојата на океанот, украсено со софистицирано метално капаче со темна нијанса – природни нијанси кои го потсетуваат повторно да се поврзе со себеси и неговото опкружување.

За брендот:

Hugo Boss е германски бренд за мода и убавина  кој е именуван по неговиот основач Hugo Boss (1885–1948).  Првиот парфем од Hugo Boss бил лансиран во 1985 година, Boss Number One за мажи. До денес се издадени над 67 парфеми за мажи и жени а нивните мириси биле создадени од парфимерите Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon, Ilias Ermenidis, Gerard Anthony, Ursula Wandel, Will Andrews, Sophie Labbe, Alain Astori, Beatrice Piquet, Bob Aliano и Claude Dir.

🎁 ПОДАРОК
За купен машки Boss од 100ml подарок хидратантна крема за лице од 50ml

На залиха
100ml50ml
Исчисти
- +
SKU: 860 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

Промоции

Промоции

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Boss Bottled Infinite парфем за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори