- 40%

Chloé Signature парфем за жени

3,410.00 ден4,110.00 ден

Во февруари 2008 година, Chloe го лансираше сојот мирис Chloe Eau de Parfum. Chloe Eau de Parfum е креиран од страна на Amandine Clerc-Marie и Michel Almairac. Ориенталната цветна композиција вклучува божур, личи и резија во горните ноти, магнолија и ѓурѓовденче во срцевината и кедар и килибар во основата. Парфемот има три заштитни лица: Chloe Sevigny, Anja Rubik и Clemence Poesy, која ги промовира трите страни на мирисот (романтизам, острина и сензуалност).

За брендот:

Chloé е француска модна куќа, основана од дизајнерката Gaby Aghion во 1952 година. Родена во Египет, Aghion се сели во Париз во 1945 година, каде ја основа Chloé неколку години подоцна. За разлика од формалната облека правена по мерка, која се нудела од модните дизајнери во 50-тите години, Chloé одбира да создава мека облека, погодна за носење, создадена од луксузни ткаенини. Aghion останува со компанијата, се додека истата не е продадена во 1985 година. Серија престижни дизајнери поминале низ компанијата во текот на годините, вклучувајќи ги и Karl Lagerfeld и Stellа McCartney. Првиот мирис на Chloé, истоимениот Chloé, лансиран во 1975 година, е оригинален мирис, кој буди чувство на класика. Компанијата го задржува современиот стил со лансирањето на новата верзија на Chloé во 2008 година, дизајнирана да ги привлече младите жени со модерен вкус. Портфолиото на Chloé се состои од 28 мириси. Најстарото издание е од 1975 година, додека најновото од 2017.

 

На залиха
30ml50ml75ml
Исчисти
- +
SKU: 510 Категории: , ,

Доплонителни информации

Брендови

Chloe

За Жени

Парфеми

милилитражи

30ml, 50ml, 75ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Chloé Signature парфем за жени”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:
X