Kerastase Scrub Apaisant пилинг за сува коса и скалп

2,150.00 ден

Релаксирачки пилинг идеален за прочистувачки третман кој ги отстранува наталожените нечистотии на скалпот и косата. Идеална гел текстура дизајнирана за чувствителен скалп  која се бори против неговото сушење, појава на перут и иритации. Овој нежен пилинг е замена за шампон кој го прочистува скалпот и косата од загадувачките честички кои секојдневно се таложат врз нив дури 22% повеќе од обичниот шампон, оставајќи го скалпот мазен и подготвен за следниот третман. Со масирање на скалпот со пилингот се активира микроциркулацијата и се поттикнува обновување на кожата на скалпот истовремено оптимално прочистувајќи ги порите.  Благиот микс од јојоба и кора од сладок портокал  нежно го измазнуваат, омекнуваат и хидрираат скалпот и косата без при тоа да ги оштетат кутикулите и да предизвикаат иритација на кожата. Додека го масираш скалпот вдиши ги цитрусните ноти кои ги ослободува формулата и дозволи да ги смири твоите сетила и кожа. Лесно се исплакнува и овозможува скалпот правилно да диши истовремено правејќи ја косата прекрасна, блескава, со 59,7% повеќе волумен.

Како се користи: На мокра коса нежно нанеси од пилингот врз скалпот во големина на орев на сите 5 клучни зони. Нежно масирај постепено додавајќи вода и создавајќи пена.  Исплакни убаво. Секогаш по користење на пилингот, користи третман за нега на врвовите на косата.   Користи го пилингот еднаш неделно.

На залиха
- +
SKU: 3474636800377 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

,

Линии

Fusio Scrub

Новитети и Промоции

Ново

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kerastase Scrub Apaisant пилинг за сува коса и скалп”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори