Kerastase Scrub Energisant пилинг за масна коса и скалп

2,150.00 ден

Енергизирачки пилинг идеален за прочистувачки третман кој ги тстранува наталожените нечистотии на скалпот и косата.  Неговата прочистувачка формула е специјално дизајнирана за масен скалп и коса склона кон често мастење, која ги апсорбира маснотиите и сперчува појавување на перут. Детоксифирачката моќ на морската сол го ексфолира скалпот отстранувајќи ги наталожените нечистотии, наталожени честички и правејќи ја косата цврста, здрава и убава. Витаминот Б6 и Салицилната киселина го штитат скалпот со нивните  бенефити. Масирањето на скалпот ќе овозможи обновување на кожата и оптимално отварање на порите. Со додавање на вода, енергизирачкиот пилинг ослободува и создава интензивна пена. Дозволи масажата да ги разбуди твоите сетила. Лесно се одмива оставајќи го скалпот слободен да диши, го прочистува коренот на влакното, го зголемува волуменот на косата за 72% правејќи ја сјајна и мека.

Како се користи: На мокра коса нежно нанеси од пилингот врз скалпот во големина на орев на сите 5 клучни зони. Нежно масирај постепено додавајќи вода и создавајќи пена. Исплакни убаво.

На залиха
- +
SKU: 3474636800360 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Fusio Scrub

Новитети и Промоции

Ново

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kerastase Scrub Energisant пилинг за масна коса и скалп”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори