GU GG PH 18 EDT 50ml
GU GG REVO PH EDT 19 50ml + pack

Gucci Guilty тоалетна вода за мажи

4,335.00 ден5,690.00 ден

Gucci Guilty Pour Homme е интензивен и ароматичен мирис дизајниран за провокација. Горните ноти се составени од мирис на италијански лимон, мандарина, мешавина од зелени листови и розов бибер. Примамливата срцевина од лаванда е измешана со топол коријандер, цветови од портокал и есенцијални масла. Сите овие ноти се подредени на мажествената база од кедар и пачули која интригира и заведува.

За брендот:

Брендот Gucci бил основан во 1921 година од страна на Guccio Gucci. Инспириран од патниците и нивниот багаж кој го носеле со себе и нивниот престој во Хотел Савој, местото каде што работел Guccio Gucci, тој се враќа во Фиренца со идеја да внесе елеганција во патничкиот багаж на богатите луѓе. Патничките торби биле изработувани од висококвалитетна кожа и до почетокот на шеесеттите години производите на Gucci биле познати во целиот свет. Првиот мирис на Gucci бил претставен во 1974 година,а до денес овој бренд има лансирано над 50 различни мириси.

Исчисти
Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
Сподели

Прегледи

There are no reviews yet.

Be the first to review “Gucci Guilty тоалетна вода за мажи”