max jpg

Одразувајќи ја вашата способност за освојување, Max Factor All Day Flawless 3-во-1 пудрата  ги издржува тестовите на современиот живот исто како и вие. Силата на прајмерот кој матира, покривноста како и долготрајноста ја прават една од најпосакуваните пудри на денешницата. Нијасни прилагодливи на сите тенови на кожа.

Технологија + резултати

Палетата на нијанси која е динамична, ги задоволи потребите на 99,9 % жени во Велика Британија. Благодарение на формулата која во себе има микро коректори кои ги покриваат сите несовршености и ја контролираат масната Т зона, оваа пудра има извонредна и долготрајна покривност.

facefinity pudra 1

MAX FACTOR FACEFINITY ALL DAY MATTE PANSTIK – Пудра во стик

Ризимирани да ги издржат тестовите на модерниот начин на живот  новиот стик нуди перфектна мат покривност во само два чекора.  Новиот двостран стик   во својот состав има екстракт од бамбус кој помага во абсорбцијата на маснотиите од кожата , додека вториот крај од стикот нуди максимална мат покривност  за само неколку секунди.

Како еден од најљубените производи на самиот креатор г-дин Max Factor, панстикот e еден од безвременските производи од самото создавање па се до денес. Денес, со нова формула и подобрени квалитети со 30% чисти пигменти, нуди удобност како и целосна покривност.  Нанесете го на лицето и уѓивајте во неговите придобивки.

Создадени за вас

Дизајнирани за да бидат навистина отпорни, Max Factor All Day Flawless 3-во-1 пудрата и  Max Factor Facefinity All Day Matte стикот,  овозможуваат лесен , едноставен начин на употреба притоа давајќи извонредни резултати.

 

Wendy Rowe, креативена директорка на Max Factor, вели:Вистинско чудо на комбинации за прекрасен и свеж изглед’’

facefinity slika 1

MAX FACTOR MIRACLE PREP 3-во-1 BEAUTY PROTECT прајмер

Новиот прајмер од линијата 3во1, нуди тројна заштита против сончевите зраци, загадувањето како и сината светлина. Новата иновативна формула вклучува единствен комплекс ( гинко комплекс кој помага во борба проитв загадувањето) , како и  УВ и УВБ заштита.

 

Резултати:

  • 98%** се согласуваат дека кожата е инстантно помека
  • (поr 28 дневна употрена) 91%** се согласуваат дека нивната кожа изгледа посјајна и поздрава
  • 98%** велат дека нивната кожа не изгледа повеќе толку ‘’ досадна’’
  • 96%** велат дека кожата изгледа посвежо
  • 92%**велат дека сјајот на кожата е повпечатлив
facefinity 1

MAX FACTOR CRÈME PUFF руменило

Со својата лесно формулирна формула, Max Factor Crème Puff руменилото gives нуди крајно кадифена и мазна завршница на кожата. Со достапните нијанси на руменилото постигнете природно свеж изглед со само едно нанесување.

MAX FACTOR

Една од светските пионерски компании за козметика во светот, основана е на почетокот на 20-тиот век од страна на полскиот козметичар. Денес, брендот го слави познатиот слоган #beautywithdepth. Посветен е на сјајот на ѓените кои сакаат да се најдат во центарот на вниманието, чија самодоверба доаѓа од нивните инспиративни животни приказни. Макс фактор создава производи и содржина на уметност во шминка која ја засилува нивната убавина и и се вклопува во контекстот на нивните животи.  

За Coty:

 

Coty е една од најголемите светски компании за убавина, со вредност од околу 9 милијарди долари. Coty  е глобален лидер во парфемската индустрија, силен број два во негата за коса и професионалните фризерски салони.  Редниот број три е за мас козметиката, односно за мејк ап брендовите. 

Коментарите се заклучени.