-30%

Collistar Active Protection спреј за заштита од сонце СПФ 50+

2,350.00 ден 1,645.00 ден

За производот:

ACTIVE PROTECTION SUN SPRAY SPF 50+

Производ кој апсолутно мора да го имате кога сте изложени на сонце. Крема која тотално заштитува од високите ув зрачења и од сонцето. Водоотпорен со лесна текстура и уште полесна апликација. Идеален е за сите возрасти, дури и за деца. Не остава маслени траги , ниту пак ја шара кожата. Супер заштита за испукани капилари, темни дамки, пеги, тетоважи. ВО составот има екстракти од праска, јојоба и витамин Е. Производ без парабен, минерални соли, силикони и колоранти.

За брендот:

Collistar е италијанска компанија која што е бр.1 бренд во Италија. Брендот е основан во 1983-тата година во Милано. Производите кои се дел од нивното портфолио се комбинација од највисок квалитет а со цени пониски од конкуренцијата.Креативноста на брендот е она што го двои од останатите. Производите се чисто италијански специјалитети.Овој метод на функционирање е заслужен за победата на Collistar над останатите конкурентни брендови. Денес Collistar е застапен во повеќе од 40земји од Европа па се до Далечниот Исток, со истата формула на функционирање и непоколебливата популарност.

Во 2014-та година Collistar креира нов проект наречен Collistar-Ti Amo Italia

Љубовта кон Италија е изворот на постојана инспирација за брендот. Оваа љубовна приказна трае повеќе од 30 години. Станува збор за проект темелен на италијанскиот талент и квалитетите во сите негови форми: уметноста, дизајнот, модата, културата и истражувањето која ја прави земјата синоним за квалитет, убавина иновации и креативност.

На залиха

Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 8015150262095 Категорија Tag:
Сподели

Информации

SPF

50+

Бренд

Прегледи

There are no reviews yet.

Be the first to review “Collistar Active Protection спреј за заштита од сонце СПФ 50+”

Претходно видени производи