Bourjois 1 2 3 Perfect CC крема

770.00 ден

(6 прегледи)

За производот:

Bourjois CC CREAM – СС крем со три корективни пигменти. Форумула со комбинација на праска –против знаци на умор, зелено јаболко против црвенила, и бел чај за темни дамки и пигментација. Овие обоени пигменти лесно се втријуваат во кожата , ги покриваат сите флеки ја измазнуваат текстурата на кожата и ја рафинираат

За брендот:

Bourjois  е француска козметика, која во моментов е сопственост на Американската група КОТИ. Bourjois  создава шминки, парфеми и производи за нега на лице. Произодите на брендот се продаваат на повеќе од 23.000 продажни места, во повеќе од 50 земји низ светот. Брендот е роден во Франција- Париз  во 1862 година, од страна на Џозеф Алберт Понсин. 150 години подоцна , брендот продолжува да работи на иновации, произведувајќи корисни и достапни производи се со цел да ги задоволи сите потреби на модерната жена.

Првиот производ кој Алберт го создал бил избелувач за лице кој им помагал на актерите, пејачите да го добијат посакуваниот изглед на сцената. Започнал со создавање на производи за јавните личности. Создавал шминки, но исто така и парфеми.Повеќе од 100 години, брендот е под закрила на Chanel групацијата.

На залиха
нијанса

Исчисти
- +

Доплонителни информации

нијанса

031, 032, 033, 034

Шминки Категории

Бренд

За жени

  1. Tanja P. (одобрено)

  2. Marija (одобрено)

  3. Ivana P. (одобрено)

  4. Даниела Д. (одобрено)

  5. Anonymous (одобрено)

  6. Цветанка (одобрено)

    Изненадувачки покривна за СС крема. Лесна, одлична за летниот период.

Внеси коментар

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори