Giorgio Armani Acqua Di Gio Profumo парфем за мажи

3,770.00 ден7,550.00 ден

Acqua Di Gio Profumo е мирис на транспарентност и недостапни длабочини кој остава траги од интензивни бранови. Дрвенести, ароматични и морски белешки го прават Profumo исклучително мажествен мирис. Тој е еликсир кој отвора бран на зачини и цитрусни ноти на бергамот и елемија. Во срцето се отвораат белешки на здравец, жалфија и рузмарин кои во пулсирачки ритам ја загреваат кожата и испуштаат карактеристичен мирисен облак од темјан и пачули.

За брендот:

Роден на 11.07.1934 година, Giorgio Armani е иконски моден дизајнер чија што модна империја влезе и во хотелиерството и угостителството. Својата вртоглава популарност ја стекнува во САД во осумдесеттите години кога неговите машки костуми се појавуваат во ТВ серијата Miami Vice и легендарниот филм со Ричард Гир, American Gigolo. До денес од овој бренд се лансирани повеќе од 120 парфеми, а првиот бил лансиран во далечната 1982 година.

На залиха
125ml40ml75ml
Исчисти
- +
SKU: 71 Категории: , , Tag:

Доплонителни информации

Бренд

Giorgio Armani

За мажи

Парфеми

милилитража

125ml, 40ml, 75ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Giorgio Armani Acqua Di Gio Profumo парфем за мажи”

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for: