Giorgio Armani Code Absolu парфем за мажи

3,560.00 ден6,760.00 ден

Armani Code Absolu e нова интерпретација на оригиналниот мирис со нагласени топли базни ноти.

Antoine Maisondieu (Givaudan) и овој пат успева да креира заводливо ремек дело – исклучително сложена и вибрантна приказна чија што нагласена сензуалност  ги покорива сите правила.

Мирисот се отвара на ноти на зелена мандарина и јаболка. Во срцевината се крие оригинална сензуалност на цвет од портокал, мускатно оревче и семки од морков кои ја надополнуваат препознатливата нота на зрно тонка и акордот на рум, додавајќи му на мирисот дополнителна димензија.

Drydown ги открива раскошните и топли мажествени ноти проткаени со кадифен прав, интензивни акорди на зрно тонка и пробрана ретка ванила.

Armani Code Absolu  е совршено еднаков спој на свежина, незаборавна елеганција и мажествена сензуалност. Го претставува досега најзаводливиот кодекс кој го нуди линијата на мириси Armani Code.

🎁 ПОДАРОК
Подарок со секоја купена голема или средна милилитража машки парфем на Armani од линијата “Code” следува Armani code Shower gel 75ml

На залиха
110ml30ml60ml
Исчисти
- +
SKU: 869 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

, ,

Промоции

Промоции

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Giorgio Armani Code Absolu парфем за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори