Hugo Reversed тоалетна вода за мажи

3,670.00 ден4,910.00 ден

За производот:

Hugo Boss лансира нов мирис за Hugo колекцијата, кој е инспириран од Hugo Reversed модната линија. Елегантен, минималистички дизајн, со веќе препознатливото Хуго шишенце кое е непроменето 20 години, урбаниот мирис на Hugo Reversed освежува со цитрусен коктел, кој е надополнет со елеганцијата на дрвенести ноти. Модерната композиција на новиот Hugo ве охрабрува да ги свртите работите наопаку со неговиот освежителен пресврт на класичниот HUGO мирис. Секое прснување од HUGO Reversed започнува со експлозија од енергетскиот калабриски бергамот, кој поттикнува виталност и будност, додека освежителниот грејпфрут нуди освежителен пресврт кој ве предизвикува да го продолжите денот во различна насока. Во срцевината, интензивниот шарм на рузмаринот ве охрабрува да ги свртите работите наопаку. Во основата, пријатниот ветивер од Хаити придонесува за урбаната мажественост на мирисот. HUGO ве кани да откриете повеќе, прифатете го неочкуваното.

За брендот:

Hugo Boss е германски бренд за мода и убавина кој е именуван по неговиот основач Hugo Boss (1885–1948). Првиот парфем од Hugo Boss бил лансиран во 1985 година, Boss Number One за мажи. До денес се издадени над 67 парфеми за мажи и жени, а нивните мириси биле создадени од парфимерите Jean-Marc Chaillan, Pierre Wargnye, Annick Menardo, Domitille Michalon, Ilias Ermenidis, Gerard Anthony, Ursula Wandel, Will Andrews, Sophie Labbe, Alain Astori, Beatrice Piquet, Bob Aliano и Claude Dir.

 

На залиха
125ml75ml
Исчисти
- +
SKU: 836 Категории: , ,

Доплонителни информации

Бренд

Hugo

За мажи

Тоалетни Води

милилитража

125ml, 75ml

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Hugo Reversed тоалетна вода за мажи”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори