- 40%

James Bond Seven Intense парфем за мажи

1,425.00 ден1,860.00 ден

(2 прегледи)

Мирисната колекција на James Bond 007 продолжува со новото машко издание достапно во две варијанти: Seven и Seven Intense. Севен нуди внимателно одбрани состојки од ориентална композиција и нов, одважен и елегантен дизајн на шишенцето.
Двете изданија поседуваат идентични композиции и се разликуваат само во проекцијата, концентрацијата и интензитетот. Во горните ноти се наоѓаат свежи акорди на слатка мандарина, бергамот и свежа јаболка. Срцето на мирисот е од зачин. Тоа содржи шафран, цимет, машкаст орев и бел бибер. Нежниот амбер, ванилата и мошусот, комбинирани со карамела, кожа, махагони, кедар и сандаловина ја сочинуваат базата.

За брендот:

Парфемите на Џемс Бонд се произведуваат од страна на Eon Productions, додека сопственик на лиценцата е Procter & Gamble. Eon Productions е релативно нов производител кој со производство на Џемс Бонд парфемите почна во 2012 година и досега има произведено шест парфеми.

На залиха
50ml75ml
Исчисти
- +

Доплонителни информации

Бренд

За мажи

милилитража

,

  1. Dimitrija Boshkovski (одобрено)

  2. ИВОНА (одобрено)

    very good, express service

Внеси коментар

Истотака може да ви се допадне…

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори