1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Max Factor False Lash Effect маскара

( 9 )

300.00 ден

Маскара со најголема четка до сега и за постигнување на ефект на вештачки трепки.

– Достапна во црна боја.
– Достапна водоотпорна.

Маскара која има иновативна формула комбинирана со ултра голема четкичка на која паметно се распоредени помали и поголеми иглички. Сето ова овозможува правилно расчешлување и нанесување на формулата од коренот на врвот до секоја трепка, подеднакво. Ефектот е волумен со изглед на вештачки трепки.

За брендот:

За време на златната Холивудска доба само едно име се поврзувало со гламурот, филмското платно и изгледот на ѕвездите – Г-дин Макс Фактор. Тој бил визионер во шминкањето и творец на периките, но исто така и творец на најпознатите изгледи на Холивудските икони Ава Гарднер, Џин Харлоу и Марлен Дитрих. Тој веруваше дека гламурот го поседуваат сите.

Како се користи:

Нанесете од маскарата од коренот кон врвот на трепките. Потоа нанесете уште еден слој за уште поголем ефект.

На залиха

Во кошничка
Спореди
Бесплатна достава на сите нарачки!
SKU: 3614225257841 Категории , , Tags: ,
Сподели

Информации

нијанса

Black

Шминки Категории

Бренд

Шминка

9 прегледи за Max Factor False Lash Effect маскара

 1. (verified owner) (verified owner)

  nezamenliva!

 2. (verified owner) (verified owner)

 3. (verified owner) (verified owner)

 4. (verified owner) (verified owner)

 5. (verified owner) (verified owner)

 6. (verified owner) (verified owner)

 7. (verified owner) (verified owner)

  Производот немаше декларација и врз основа на тоа немаше каде да се види датум на производство ( мене лично ми е битно зошто сум имала порано инфекција на око од маскара )

 8. (verified owner) (verified owner)

 9. (verified owner) (verified owner)

Впиши преглед