Kérastase Mousse Bouffante – луксузна пена за волумен

1,450.00 ден

Mousse bouffante е луксузна пена за волумен на коса, со високо ниво на цврстина. Нејзината иновативна формула комбинира Ксилоза и витамини кои ја згуснуваат косата и и овозможуваат слободно движење.

ТРЕТИРА: Контрола на волумен

ТИП НА КОСА: Нормална коса

ТРАЈНОСТ: СИЛНА

КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанеси од коренот кон врвот на мокра, со пешкир просушена коса. Просуши со фен. Продолжи со сушење користејќи дифузер.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ: Витамин Е и УВ заштита: анти-оксидантна заштита. Ксилоза: термо-заштитна способност.  Микро-полимери: креираат фина, отпорна и флексибилна обвивка околу влакното.

 

На залиха
- +
SKU: 3474630542907 Категорија:

Доплонителни информации

Бренд

Нега на коса

Тип на коса

Линии

Styling

Рецензии

Сеуште нема коментар за овој производ.

Бидете први кои ќе го прегледате “Kérastase Mousse Bouffante – луксузна пена за волумен”

Производи во кошничка

Кошничката е празна

Врати се назад
Search for:

Оваа веб страна користи cookies. повеќе информации

Оваа страна е сетирана да дозволува користење на cookies, се со цел да ви овозможи подобар и побрз пристап. Доколку породолжите да ја користите страната без да ги промените сетинзите или кликнете на Прифаќам тоа значи дека се согласувате со условите.

Затвори